Zima to zwykle czas kiedy ruszamy się mniej i jemy więcej, a niestety u większości kobiet często widać te zaniedbania gołym okiem na udach i pupie. Nie ma co się martwić, bo do wiosny jest jeszcze sporo czasu, żeby coś zdziałać. Oczywiście podstawą jest zdrowa dieta, więcej wody i ruchu, ale możemy się wspomagać i od zewnątrz dobrymi kosmetykami. Dziś mam dla Was przepis na olejek antycellulitowy, który z łatwością zrobicie sami w domu, a wierzcie mi jest to dużo lepszy pomysł na walkę z cellulitem niż gotowe kremy, które obiecują na etykietkach cuda, a w rzeczywistości niewiele dają! Zapraszam do czytania i mieszania wraz ze mną!
niedziela, 10 stycznia 2016
wtorek, 22 grudnia 2015
DIY - Świąteczny peeling cukrowy (cynamon, goździki i pomarańcza!)
Z jakim zapachem kojarzą się Wam Święta Bożego Narodzenia? U mnie jest to piernik, marcepan, mandarynki, dużo cynamonu, pomarańcze, grzane wino...
Jeśli i Wy lubicie podobne klimaty to mam dziś dla Was bardzo prosty przepis na porządną pielęgnację ciała w postaci peelingu cukrowego, która wprowadzi Was w świąteczny nastrój! Zapraszam!
Etykiety:
DIY,
domowe kosmetyki,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała
środa, 18 listopada 2015
DIY - tonik z kwasem salicylowym 2%
Jesień na całego, więc w końcu przyszedł odpowiedni czas na kurację kwasami, aby odświeżyć i zregenerować skórę po lecie. Serdecznie polecam Wam kurację wyższymi stężeniami w salonach kosmetologicznych, ale jeśli nie macie na nie czasu, pieniędzy, lub chęci to w domu też możemy działać! Sezon na kwaszenie uważam za otwarty, więc zapraszam na szybki przepis na początek z niskim stężeniem 2% kwasu salicylowego!
Etykiety:
DIY,
domowe kosmetyki,
domowekosmetyki,
pielęgnacja twarzy
niedziela, 1 listopada 2015
DIY - Balsam do ust à la Make Me Bio Kiss me.
Witajcie!
O delikatny naskórek ust trzeba dbać zawsze, ale teraz kiedy robi się coraz zimniej musimy jeszcze więcej uwagi poświęcić pielęgnacji tej okolicy, aby utrzymać je w dobrej kondycji i moc nosić ciemne szminki, które ja uwielbiam w miesiącach jesiennych i zimowych! Postanowiłam zrobić swój własny balsam do ust, ponieważ mam w domu różne masła, a miodowy balsam do ust >>KLIK<<, który zrobiłam sama dawno temu świetnie się u mnie sprawdził. Zapraszam dziś na bardzo prosty przepis!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
sobota, 10 października 2015
DIY - Kakaowe Masło do Ciała.
Witajcie Kochani!
Nie wiem kiedy się to stało, ale znowu przyszły do nas chłodne dni (Wam też czas tak szybko ucieka?).
W
okresie jesienno-zimowym lubię otaczać się zapachami, które mnie
'ogrzewają' i sprawiają, że mimo fatalnej pogody za oknem (i zimna,
którego ja nie znoszę!) czuję się lepiej. Jednym z takich kojących
zapachów jest dla mnie czekolada! Skóra po lecie potrzebuje intensywnej
regeneracji i porządnej dawki nawilżenia, więc postanowiłam połączyć
przyjemne z pożytecznym i stworzyłam swoje własne Czekoladowe masełko do
ciała, które i Wy bez problemu zrobicie w domu. Wszystkich ciekawych
serdecznie zapraszam na przepis!
sobota, 23 maja 2015
DIY - krem konopny.
Od dłuższego czasu eksperymentuję z własnoręcznie robionymi kremami, ale jakoś miałam problemy z dobraniem odpowiednich proporcji składników, a też czasu na moje hobby ostatnio za dużo nie mam, więc nie miałam za bardzo się czym pochwalić, bo rozwarstwiony krem to raczej nie to czego oczekujemy :). W końcu zdarzyło się, że miałam lepszy dzień i zrobiłam krem na bazie oleju konopnego, który działa tak jak trzeba i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie kombinowałam przy nim zbytnio i postawiłam na małą ilość składników, więc i Wy możecie kupić parę podstawowych składników i spróbować zrobić sobie coś takiego. Zapraszam na przepis!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
sobota, 9 maja 2015
DIY - malinowy mus do ciała.
Dziś mam dla Was przepis na coś ekstra! Jakiś czas temu pisałam o cudnym malinowym musie do ciała z firmy Nacomi >>KLIK<<. Produkt tak bardzo mi się spodobał, że po przeanalizowaniu jego składu postanowiłam pokombinować z tym co mam w domu i stworzyć swoją własną wersję. Jestem bardzo zadowolona z tego co mi powstało, bo mus wyszedł prawie identyczny, więc zapraszam Was na mój przepis!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
kosmetyczne DIY,
naturalne kosmetyki,
pielęgnacja ciała
sobota, 25 kwietnia 2015
DIY - cytrusowy peeling cukrowy.
Witajcie!
Mam dla Was przepis na bardzo prosty peeling do ciała, który zrobicie sobie niewielkim kosztem z tego co macie w swojej kuchni. Od dłuższego czasu używam regularnie >>peelingu kawowego<<, ale ostatnio miałam ochotę na jakąś małą zmianę w pielęgnacji i wymyśliłam, że zrobię sobie cytrusowy peeling cukrowy o pięknym zapachu i kolorze. Zapraszam na przepis! :)
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
kosmetyczne DIY,
pielęgnacja ciała
wtorek, 14 kwietnia 2015
DIY - tonik do twarzy z rozmarynem, aloesem i witaminą C.
Dzisiaj mam dla Was kolejny bardzo prosty przepis na tonik do twarzy. Wykończyłam swój >>tonik z hibiskusem<< i mimo, że bardzo dobrze służył mojej skórze to postanowiłam, że zrobię sobie coś innego, żeby nie było zbyt nudno. Otworzyłam pudełko z półproduktami i w oczy rzucił mi się ekstrakt z rozmarynu i witamina C - w taki sposób powstał pomysł na wymieszanie tego z innymi produktami w formie toniku :) Zapraszam do wspólnego mieszania!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
kosmetyczne DIY,
pielęgnacja twarzy
poniedziałek, 6 kwietnia 2015
DIY - "skarpetki" złuszczające.
Witajcie!
Na pewno słyszeliście o skarpetkach złuszczających, albo nawet ich używaliście. Jako że zbliżają się ciepłe dni i mam nadzieję, że za niedługo będziemy mogli ubrać sandałki to i ja zainteresowałam się tematem złuszczania stóp. Miałam ochotę kupić na Allegro te z Holika Holika, ale nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała zrobić własnych. Chcę Wam pokazać jak zrobiłam swój własny płyn złuszczający, ale proszę traktujcie to bardziej jak ciekawostkę, że można coś takiego samemu zrobić niż jako gotowy przepis, ponieważ płyn zawiera aż 35% kwasu co jest wysokim stężeniem i stosując go nieumiejętnie możemy zrobić sobie nim krzywdę, więc jeśli nie macie doświadczenia w robieniu toników czy peelingów z kwasami to na początek spróbujcie z niższymi stężeniami!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
kosmetyczne DIY,
pielęgnacja ciała
poniedziałek, 16 marca 2015
DIY - nawilżający tonik z ekstraktem z hibiskusa i aloesu.
Witajcie!
Dzisiaj mam dla Was kolejny pomysł na kosmetyk robiony samodzielnie w domu, a jest to nawilżający tonik z zatężonym aloesem i wyciągiem z . Ja długo nie używałam toniku ( nie licząc toników z kwasami ), de facto przekonałam się do tego typu produktów parę miesięcy temu, kiedy odkryłam jak dobrze działają na moją skórę twarzy hydrolaty użyte rano przed kremem. Ostatnio wykończyłam hydrolat z neroli >>KLIK<< i postanowiłam, że zrobię sobie coś swojego.
środa, 11 marca 2015
DIY- Peeling z płatków owsianych i glinki.
Dzisiaj mam dla Was coś banalnego i wręcz może ktoś pomyśli, że jestem śmieszna, że takie nudy dodaję :) ale zauważyłam, ze często o takich prostych rozwiązaniach zapominamy i sięgamy po drogie kosmetyki drogeryjne, których cena jest nieadekwatna do składu i działania. Moim dzisiejszym prostym, szybkim i tanim kosmetykiem jest peeling z płatków owsianych!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
piątek, 6 marca 2015
DIY - Miodowy balsam do ust.
Witajcie!
Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłem na bardzo prosty balsam do ust, który możecie zrobić sobie sami w domu. Składników jest niewiele, ale działają świetnie! Celem moich kombinacji było stworzenie sobie bardzo odżywczego i intensywnie nawilżającego balsamu do ust, którego mogłabym używać głównie wieczorem. Ja na noc zawsze smaruję grubą warstwą usta jakimś balsamem i ostatnio znudziłam się gotowcami takimi jak pomadka z wyciągiem z nagietka z Alvedre >>KLIK<<, czy Carmex i to właśnie zainspirowało mnie do zrobienia sobie czegoś z wykorzystaniem tego co ostatnio sobie zamówiłam >>KLIK<<. Zapraszam na przepis!
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
poniedziałek, 2 marca 2015
DIY - Lekki krem z ekstraktem z rozmarynu i skrzypu polnego.
Całkiem niedawno odważyłam się zrobić swój pierwszy krem >>KLIK<<, a teraz przyszła pora na kolejne kombinacje, jako że dotarło do mnie parę nowych półproduktów. Z tego kremu jestem tak bardzo zadowolona, że aż nie dowierzam, że udało mi się takie cudeńko zrobić samej :) Krem wyszedł mi bardzo lekki, idealny do cery tłustej i mieszanej. Używam go rano pod podkład i sprawdza się w tej roli całkiem nieźle. Krem nie jest tłusty, szybko się wchłania i nie pozostawia, żadnej nieprzyjemnej warstwy na skórze i pięknie pielęgnuje skórę z problemami.
piątek, 20 lutego 2015
DIY- Krem z olejem z krokoszu barwierskiego i oleju tamanu + ekstrakt z owocu granatu.
Za robienie swoich kremów zabieram się już od dłuższego czasu, a teraz jako że mam trochę więcej wolnego to postanowiłam się pobawić wykorzystując biobazę, którą dostałam od Kasi >>KLIK<<. Moja receptura jest bardzo prosta, bo bazuję na dwóch olejach, które od dawna używam codziennie wieczorem, a do tego ekstrakt z granatu, który też już przetestowałam i wiem, ze mnie nie uczuli.
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
niedziela, 1 lutego 2015
DIY - peeling kawowy (Tajna broń na cellulit?)
Witajcie!
Ostatnio przypomniało mi się o tym, że istnieje coś takiego jak peeling kawowy. Słyszałam już o nim dawno temu i Wy pewnie też go znacie, ale ja jakoś zawsze wykombinowałam coś innego i tak czas mijał, a ja nie próbowałam tego cuda. Niedawno zrobiłam sobie go pierwszy raz i żałuję, że nie spróbowałam tego wcześniej! Tak gładziutkiej skóry to ja jeszcze nie miałam chyba po żadnym peelingu! Ja bardzo lubię pić i wąchać kawę, więc dla mnie to dodatkowo świetny sposób na odprężenie się pod prysznicem.
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
sobota, 17 stycznia 2015
DIY - Macerat z czosnku i marchewki.
Witajcie!
Ostatnio przeglądają stronę z półproduktami wpadł mi w oko macerat z marchwi i zainspirowało mnie to do tego, aby spróbować zrobić swój, bo jest to bardzo prosta sprawa! Macerat to po prostu olej roślinny z wyciągami roślinnymi, a żeby go zrobić potrzebujemy jedynie wybranego przez nas oleju i jakiś roślinek z których chciałybyśmy wydobyć to co w nich najlepsze! :)
poniedziałek, 12 stycznia 2015
Kwas salicylowy - tonik DIY
Całkiem niedawno pisałam o świetnym działaniu toniku z kwasem migdałowym. Postanowiłam zmienić kwas i od ponad miesiąca używam toniku z kwasem salicylowym, który jest polecany do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami.
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
kosmetyki naturalne,
pielęgnacja twarzy
wtorek, 6 stycznia 2015
DIY - Żel z ekstraktem z owocu granatu.
Cześć!
Ostatnio zamówiłam sobie parę półproduktów, a w śród nich znalazł się ekstrakt z owocu granatu, któremu nie mogłam się oprzeć! To pewnie wina serii kosmetyków Alterra z tym właśnie owockiem, która w ostatnim czasie podbiła moje serce. Nie wiedziałam za bardzo co mogłabym zrobić sobie z tym ekstraktem. Jako że pomysłów na peelingi mam mnóstwo, a własnych kremów jeszcze (!) nie produkuję, padło na żel, ponieważ kupiłam sobie też gumę ksantanową.
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
pielęgnacja ciała,
pielęgnacja twarzy
niedziela, 4 stycznia 2015
DIY - Tonik z kwasem migdałowym.
Witajcie!
Jesień i zima to doskonały czas na eksfoliację kwasami zarówno w salonach kosmetycznych jak i w zaciszu domowym. To już mój drugi sezon, w którym używam domowej roboty toniku z kwasem migdałowym. Zainteresowałam się nim kiedy zostało mi polecone stosowanie gotowego już toniku z bardzo niskim stężeniem kwasu migdałowego, a ja stwierdziłam, że nie będę kupować gotowego produktu w którym wiele w składzie nie ma, więc mogę zrobić go sama w domu. :)
Etykiety:
DIY,
domowekosmetyki,
naturalne kosmetyki,
pielęgnacja twarzy



















